tel.: 94 348 07 04
mail: sekretariat@sp7koszalin.pl

Szkoła Podstawowa Nr 7

im. I Armii Wojska Polskiego

Zastępstwa

szkolazklasa  szkolabezprzemocy  pajacyk  pobrane

Problemy z LOGOWANIEM do dziennika elektronicznego, prosimy zgłaszać na następujący mail: dziennikpomoc@sp7koszalin.pl

LOGOWANIE DO E-DZIENNIKA

Kwiecień

UKS SP7 KOSZALIN MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA

UKS SP7 KOSZALIN MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA 
ZAGRAJĄ W WIELKIM FINALE W WARSZAWIE

Sebastian Chać - Tymon Bogacz, Daniel Burzyński, Kamil Chwałowski, Rafał Jakubowski, Michał Kondak, Adrian Przyborek, Miłosz Stępnik, Mikołaj Tudruj i Michał Wiewióra.

Gratulujemy zawodnikom oraz trenerom Piotrowi Stołowskiemu i Bartłomiejowi Kuniczukowi oraz Łukaszowi Korszańskiemu i Wiktorowi Butrymowi! Chłopcy z mistrzowskiej drużyny trenują w drużynach Akademii Piłkarskiej Bałtyk Koszalin roczników 2004, 2005-2006 oraz 2007-2008."!

 
 

Za nami pełen sportowych emocji dzień w Szczecinku. Dziś zostały wyłonione najlepsze piłkarskie drużyny województwa zachodniopomorskiego w kategorii wiekowej U-12. Koszalin reprezentowany był przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 7 uczących się w klasach sportowych o profilu piłka nożna trenujących w Akademii Piłkarskiej Bałtyk Koszalin.

W finale wojewódzkim XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” województwa zachodniopomorskiego U-12 zwycięstwa odniosły: wśród dziewcząt Olimpia Szczecin i UKS SP7 Koszalin pośród chłopców.

Pierwszym krokiem było wygranie fazy grupowej, a następnie wygrana ćwierćfinału, w którym zagraliśmy naprzeciw zespołu z... Mielna. Niezwykle emocjonującym był półfinał naszych zawodników, którzy pierwszą połowę zakończyli 0:1 i szczecińska drużyna MUKS Żaki Szczecin  schodziła z boiska w lepszych nastrojach. W drugiej połowie koszalinianie poprawili swoją skuteczność i już tylko oni strzelali w tym meczu bramki. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Koszalina.

W finale spotkaliśmy się z zespołem z Polic. W tym spotkaniu od samego początku inicjatywa była po stronie zawodników koszalińskiej "Siódemki". W meczu tym padło aż 6 goli, z czego tylko jedną strzelili nasi rywale.

W turnieju jako najlepszego zawodnika wyróżniono Mikołaja Tudruja.

Zawodnicy naszej akademii będą reprezentować województwo zachodniopomorskie w Finale Ogólnopolskim w Warszawie i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym.

Skład: Sebastian Chać - Tymon Bogacz, Daniel Burzyński, Kamil Chwałowski, Rafał Jakubowski, Michał Kondak, Adrian Przyborek, Miłosz Stępnik, Mikołaj Tudruj i Michał Wiewióra.

Gratulujemy zawodnikom oraz trenerom Piotrowi Stołowskiemu i Bartłomiejowi Kuniczukowi!

Pierwsze zdjęcia z turnieju na naszym fanpage'u: https://www.facebook.com/AP.Baltyk.Koszalin/posts/1802994939764746

Strona internetowa Turnieju: zpodworkanastadion.pl

Akademia Piłkarska „Bałtyk” Koszalin 

Wyniki konkursów plastyczno- przyrodniczych z okazji Dnia Ziemi

KLASY 4 ,, CZTERY PORY ROKU''

I m 4e ( Aleksandra Rudzka, Amelia Zielewska, Krystian Rudnik ,Tomasz Mieszczankin, Marysia Gutkowska , Gabrysia Kowalska, Ania Olenkowicz, Wiktoria Kokorska )

II m 4c ( Martyna Glaner , Amelia Walendzik, Kajetan Orczyński, Filip Furman, Paweł Wilczyński , Michał Walczak, Krysia Kopys)

III m 4d ( Agata Gościniak, Weronika Zawistowska, Emilia Kowalska, Woźniak Marcel, Aleksandra Kublik, Wiktoria Górecka, Maksymilian Reck, Julia Łuka)

KLASY 5 ,,ZABYTKI POLSKI''

I m Arkadiusz Rykaczewski kl.5c

II m Hanna Nadolna kl.5c

III m Julia Pękala kl.5c

KLASY 6 ,,KONTYNENTY''

Im kl.6d ( Kinga Jamrożyńska, Lidia Adamkiewicz, Piotr Małek) 
 
 
 
 
 
 

 

   alt=

 

   alt=

 WARSZTATY

 
 

 ;

;

Spotkania z p. Bolesławem Kryniem

Dnia 19 kwietnia 2018 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole pana Bolesława Krynia byłego więźnia niemieckich obozów koncentracyjnych w Zwierzyńcu i Majdanku. Podczas spotkania z uczniami w sposób niezwykle poruszający opowiadał o swoich wojennych losach. Przywoływał wspomnienia codziennego obozowego życia, którego doświadczył jako kilkuletni chłopiec. Mówił o ludziach, którzy umierali na jego oczach, o cierpieniach więźniów, ich bólu i bezsilności, życiu w nieustającym strachu i braku nadziei.

Młodzież usłyszała o bestialstwie i bezwzględności niemieckich oprawców. O sprawnie działającej "fabryce śmierci" i piecach krematoryjnych.

Podczas tej przejmującej lekcji historii uczniowie dowiedzieli się o okrucieństwach drugiej wojny światowej. Otrzymali też odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Opowieść pana Bolesława Krynia uzmysłowiła wszystkim, jak ważne jest, by nie zapomnieć o tej bolesnej, wstrząsającej przeszłości, która zniszczyła życie tak wielu ludziom.

Po takim spotkaniu zapomnieć się już nie da. 
 
 
 

W czwartek, 19 kwietnia, szkołę wypełniły przeróżne melodie. W ramach muzycznych przerw każdy mógł zaprezentować swoje wokalne zdolności, wykonując przed uczniowska społecznością swoją ulubioną piosenkę. Zgłosiło się wielu śmiałków z własnymi podkładami, a entuzjastyczne reakcje słuchaczy najlepiej świadczą o tym, że tego dnia objawiło się kilka muzycznych talentów

  23.04.2018 r. 

z okazji Światowego Dnia Książki

i Praw Autorskich

w bibliotece szkolnej

odbyła się lekcja biblioteczna

- inscenizacja

„Dzieje książki”

przygotowana przez uczniów

klasy VB

Inscenizację obejrzały

klasy: , IC ,IB ,

III B, IIID i IV B.

 
 
 

 

Konkurs wiedzy przyrodniczej z okazji Dnia Ziemi dla kl. 4-7

" 26 kwietnia 2018 r. z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi w naszej szkole odbyły się konkursy wiedzy - potyczki klas 4-7. Uczniowie rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych klas 4, 5, 6 i 7. Zmierzyli się z testami  wielokrotnego wyboru o tematyce  ekologicznej, przyrodniczej i biologicznej. Natomiast konkurs dla klas 7 jest dwuetapowy i do drugiego etapu, który odbędzie się 10 maja 2018 r. o godz. 13:25, przeszło 5  uczniów z najwyższą liczbą punktów. 

Wszystkim serdecznie gratulujemy! Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na apelu podsumowującym pracę w II semestrze. Nagrody sfinansowała Rada Rodziców.  "

Wynik potyczek kl.4

Wyniki potyczek kl.5 

Wyniki potyczek kl. 6

Wyniki potyczek kl.7

II etap potyczek w kl.7

 
 

Kwietniowy dzień ciasteczkowy

 

W poniedziałek, 23 kwietnia, klasy I c, II a, IV c i V c zorganizowały dzień ciasteczkowy. Ta słodka inicjatywa, kolejna w mijającym roku szkolnym, Nasi uczniowie, przy nieocenionym wsparciu rodziców, sprzedawali wypieki, które w ciągu trzech przerw zniknęły z uginających się stołów. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup nowych szafek ubraniowych.

/>

3-Dzień_ciasteczkowy_w_kwietniu_3.jpg

 

 

73. rocznicy forsowania Odry przez I Armię Wojska Polskiego

W sobotę 21 kwietnia 2018 r. delegacja Szkoły Podstawowej nr 7 w Koszalinie w składzie: Gabrysia Grosiak i Karen Kozanecka (uczennice klasy 7b) oraz nauczyciel historii Bogusław Kuma wzięła udział w uroczystościach 73. rocznicy forsowania Odry przez I Armię Wojska Polskiego, które odbyły się na Cmentarzu Wojennym Siekierki w miejscowości Stare Łysogórki.

W drodze powrotnej, w miejscowości Cedynia, na Górze Czcibora dziewczęta zapaliły znicz przed 15-metrowym „Pomnikiem Polskiego Zwycięstwa nad Odrą” przedstawiającym stylizowanego orła wzbijającego się do lotu autorstwa Czesława Wronki i Stanisława Biżka, który został postawiony w tysięczną rocznicę zwycięskiej bitwy pod Cedynią.

 

   
 
 

Mistrzostwa miasta Koszalin w piłce nożnej.

Nasza szkoła zajęła 1 miejsce..