Szkoła Podstawowa NR 7 im. I Armii Wojska Polskiego w Koszalinie

ZASTĘPSTWA

Tak malują na zajęciach koła plastycznego

Konkurs literacki "Cztery Pory Roku"

W marcu rozstrzygnięto świetlicowy konkurs literacki "Cztery Pory Roku" edycja II - zimowa. Dzieci zostały nagrodzone za samodzielnie napisane wiersze. Dyplomy i nagrody otrzymały także dzieci, które wzięły we wcześniejszej edycji - jesiennej. Nagrodzone prace z II edycji można zobaczyć na wystawie szkolnej."

Dzień otwartej szkoły

Programy profilaktyczne w kl.7

W naszej szkole uczniowie klas 7 są objęci programami profilaktycznymi zorganizowanymi przez Komendę Miejską Policji – pn „TAKI JAK JA- więcej tolerancji to mniej agresji” mający na celu zmniejszenie zachowań agresywnych wśród uczniów. Zajęcia w formie warsztatowej prowadzone są w przez funkcjonariusza policji w każdej klasie 7 po jednej godzinie lekcyjnej.

Drugi to jest Wojewódzki Program Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych, w tym nowych narkotyków pn „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”. Celem tego programu jest uświadomienie uczniom szkodliwości i niszczącej siły narkotyków i innych substancji psychoaktywnych. Wiedza przekazywana jest zarówno rodzicom jak i uczniom. Spotkanie z rodzicami uczniów klas7 odbyło się 6.03.2018r. Pierwsza warsztaty uczniami prowadzone przez pielęgniarki szkolne odbyły się już 21.03 w klasie 7d i 22.03 w klasach – 7a i 7c oraz 28.03 w klasie 7b.

W kwietniu odbędą się kolejne warsztaty w ramach tego programu (ok. 4 zajęć), a prowadzone będą przez pracownika Państwowej Inpekcji Sanitarnej i pedagoga szkolnego.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole