Szkoła Podstawowa NR 7 im. I Armii Wojska Polskiego w Koszalinie

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Strona używa ciasteczek :) 

szkolazklasa  szkolabezprzemocy  pajacyk  pobrane

 

Rekolekcje wielkopostne w roku szkolnym 2017/2018

Termin od 22.02.2018 r. do 23.02.2018 r.

Miejsce spotkań:

Katedra kl. 5-7

SP 7 sala gimnastyczna kl. 1-4

Harmonogram:

22-23.02.2018 r. – czwartek-piątek

godz. 9:00 – klasy I- IV (godz. 8:55-9:40)  sala gimnastyczna

godz. 12:30 – klasy V – VII (wyjście 11:40)

Organizacja:

Kl. 1-3

- zajęcia odbywają się wg planu podanego przez wychowawcę

- klasa uczestniczy w rekolekcjach pod opieką wychowawcy lub innego nauczyciela na 2 godz. lekcyjnej w sali gimnastycznej

Klasy 4

- klasy uczestniczą w rekolekcjach na 2 godz. lekcyjnej w sali gimnastycznej pod opieką nauczycieli

- lekcje odbywają się zgodnie z planem od 1 – 5 lekcji włącznie ( zmiany organizacyjnie w planie dotyczą kl. 4b, 4d, 4e i zostaną podane przez wychowawcę)

- spowiedź dla klas 4 w czasie trwania rekolekcji w s. 110(gab. pedagoga) i w s. 111.

Klasy 5-7

- kl. 5-7 przed wyjściem do kościoła mają obowiązkowo 4 pierwsze lekcje wg. stałego planu lekcji (zmiany organizacyjne planu dotyczą kl. 5a, 5c, 5d, 6a, 6d i zostaną podane przez wychowawcę)

- wyjście ok. 11:40 (rekolekcje w Kościele od 12:30 do ok. 13:15),

- uczniowie w drodze do i z kościoła znajdują się pod opieką wychowawcy, z wyj.:

kl. 7a -22.02 (czwartek) opiekun W. Krajewska

kl. 6c – 23.02 (piątek)  opiekun W. Krajewska

- po rekolekcjach pozostałe lekcje są odwołane,

- jeśli uczeń samodzielnie wraca z kościoła musi dostarczyć pisemną deklaracja od rodzica

*Szkoła zapewnia opiekę świetlicową przed i po rekolekcjach w godz. 7:00- 16:30.

*Czytelnia w tych dniach jest otwarta od godziny 8:00-15:30.

*Obiady będą wydawane od 11.30.


Zaproszamy uczniów klas szóstych i siódmych do wzięcia udziału w konkursie „Twórcze opowiadanie”

Opowiadania należy wysłać do 14 marca 2018 r.

Regulamin konkursu

1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 7 im. I Armii Wojska Polskiego

w Koszalinie.

2. Konkurs adresowany jest do uczniów klas szóstych i siódmych szkół podstawowych

w Koszalinie.

3. Cele konkursu to rozwijanie zainteresowania literaturą, zachęcenie utalentowanej młodzieży

do pisania własnych tekstów literackich, rozwijanie umiejętności pisarskich, szczególnie inwencji

twórczej oraz kompetencji językowych.

4. Konkurs odbywa się w dwóch etapach:

- etap wewnątrzszkolny (przeprowadzany przez szkoły według wewnętrznych, niezależnie

ustalonych zasad) – ma on na celu wyłonienie najbardziej reprezentacyjnych prac, spełniających

w największym stopniu kryteria wzmiankowane w punkcie 8. niniejszego regulaminu

- etap finałowy (przeprowadzony przez komisję konkursową powołaną spośród nauczycieli

polonistów z SP nr 7 w Koszalinie) – jego celem będzie wybór trzech najlepszych prac

i nagrodzenie ich autorów (zdobywców I, II i III miejsca), których warsztat pisarski zostanie

omówiony w ramach krótkiej laudacji, podczas rozdania dyplomów i nagród rzeczowych.

5. Uczestnicy konkursu, w ramach etapu wewnątrzszkolnego, tworzą opowiadanie na dowolny

temat. Zwycięzcy eliminacji (maksymalnie troje uczniów z danej szkoły), za pośrednictwem

nauczycieli prowadzących wysyłają organizatorowi swoje prace (liczące do 4 stron maszynopisu).

Opowiadania należy wysłać do 14 marca 2018 r. na adres:

Szkoła Podstawowa nr 7

im. I Armii Wojska Polskiego

ul. Wojska Polskiego 36

75 -712 Koszalin

z dopiskiem Konkurs kl. 6-7 „Twórcze opowiadanie” (Paweł Kozłowski)

6. Nadesłane opowiadania powinny być opisane, w taki sposób, by zawierały następujące dane

ucznia: imię, nazwisko, klasa, szkoła, nauczyciel prowadzący.

7. Prace konkursowe muszą być utworami własnymi, napisanymi w języku polskim, nigdzie

niepublikowanymi i dotąd nienagrodzonymi w konkursach literackich.

8. Opowiadania będą oceniane według następujących kryteriów:

- poprawność kompozycyjna

- pomysłowość w zakresie tematyki

- sprawne, emocjonujące prowadzenie narracji

- poprawność językowa

- poprawność stylistyczna

- ortografia

- interpunkcja.

9. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 28 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 7 im. I Armii

Wojska Polskiego w Koszalinie. Uczestnicy oraz ich opiekunowie zostaną poinformowani

o szczegółach drogą mailową, na tydzień przed planowanym wydarzeniem.

10. Dla uczestników konkursu przewidziane są dyplomy, z kolei dla laureatów (zdobywców trzech

pierwszych miejsc) – dyplomy i nagrody rzeczowe.

11. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie:

http://www.sp7.koszalin.pl

.12. Szczegółowych informacji można zasięgnąć drogą e-mailową, pisząc na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


W XV Międzyszkolnym  Konkursie Fotografii Dziecięcej Koszalin 2017

w kategorii klas 1-3  Weronika Wielgus  otrzymała II Nagrodę,

a Norbert Kąkol wyróżnienie

w kategorii klas 4-7

Martyna Gajek otrzymała III Nagrodę a Filip Furman wyróżnienie


Regionalny Konkurs ,,Wokół symboli narodowych" 

II miejsce :Szymon Wieczorek 28 pkt Bartosz Gutkowski 28 pkt Katarzyna Turczynowicz 26 pkt

III miejsce:Antek Fahl 25 pkt Alan Broda 22 pkt


Wyniki konkursu fotograficznego na stronie UCZNIOWIE -KONKURS FOTOGRAFICZNY

Organizatorzy XV Międzyszkolnego Konkursu Fotografii Dziecięcej Koszalin 2017

pod honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

oraz Prezydenta Miasta Koszalina

zapraszają

laureatów, uczestników konkursu zakwalifikowanych na wystawę, opiekunów

na uroczyste otwarcie wystawy,wręczenie nagród, dyplomów uczestnictwa i loterię

dnia 15.02.2018 o godzinie 1700 do Szkoły Podstawowej nr 7 w Koszalinie ul. Wojska Polskiego 36


Małgorzata Nadolna i Kuc Filip zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego XIII

Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2017/2018

Szkoła podstawowa


W XXIII Koszalińskim Konkursie Poezji i Piosenki Lwowskiej w Koszalinie śpiewając piosenkę "Lwowskie Sny"


Krzysztof Saporowski wyróżniony (w kategorii szkoły podstawowe kl. 4-7 film)w  III Konkursie Historycznym "Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości".

 


W XVI Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej , Harcerskiej i Turystycznej- Kamasz 2017 wyróżnienie otrzymała-Anna Kaczmarek


VIII-Międzyszkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej ,, Wyśpiewać Polskę"-zajęła III miejsce-  Anna Kaczmarek

Konkurs plastyczny ,,Ekologiczny Koszalin" II m-zajął Maciej Bartosik,III m.Michał Werra a wyróżnienie Amelia Walendzik

 


W XV Mistrzostwach Miasta Koszalina w "Skoku wzwyż przy muzyce" - 

wśród klas IV:
I miejsce Rafał Jakubowski z rekordem zawodów 126cm
IV miejsce Michał Wiewióra
Wśród klas V:
I miejsce Mikołaj Tudruj z rekordem zawodów 136cm
wśród klas VI:
IV miejsce Jakub Malec
V miejsce Aleksandra Mikołajczyk
Nasza szkoła drużynowo zajęła III miejsce.

 Monika Adamczyk otrzymała wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Pocztówka z wakacji"


W powiatowym konkursie plastycznym „Barwy jesieni”.  III miejsce zajęła Wiktoria Kwiatek  (kat kl.1)


Katarzyna Turczynowicz otrzymała Dyplom Uznania za udany debiut z Chórem "Pomerania Cantat" Dziecięcej Akademii Chóralnej w Koszalinie w Filharmonii Koszalińskiej


ZAPRASZAM NA
WIECZORNICĘ PATRIOTYCZNĄ


01-DSC_0139.JPG

W Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin

1miejsce  zajęła Martyna Bogdan,

a 2 m.Artur Gerenza


 5 XII 2017 odbyło się podsumowanie OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO <<W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH" organizowanym przez SP Nr5 w Koszalinie. Uczennica Justyna Kosior zdobyła wyróżnienie -gratulujemy!


W dniu 5 grudnia  w Urzędzie Miejskim odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym "EKO KOSZALIN". Nagrody wręczał Z-ca Prezydenta Pan Andrzej Kierzek.

Lauretami zostali:
 Tymon Ruszkiewicz, Martyna Szewczyk , Norbert Kąkol , Estera Morzuch ,Tetiana Kopys,Michalina Wiskulska, Michał Werra , Amelia Walendzik  
 
1-DSC_0077-001.jpg

Julia Seewald 

została wyróżniona

w warsztatach artystycznych

w formie konkursu

"Jesienne Inspiracje"

organizowanych w SP w Mielnie.


 W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym  "Kto Ty jesteś?" Neli Radzikowskiej za zajęła III miejsca w kategorii klas III,  a  Amelii Bartosik za wyróżnienie


Numer konta Rady Rodziców na stronie Rady Rodziców


I miejsce w Igrzyskach Dzieci w drużynowym tenisie stołowym i awans do Mistrzostw Rejonu zdobyły: Julia Balonis, Maja Lampowska, Katarzyna Rawłuszewicz. 



Gratulacje dla ucznia klasy 3b Igora Bogacza za zajęcie II miejsca w VII edycji międzyszkolnego konkursu kulinarnego MINIMASTERSZEFIK realizowanego w ramach miejskiego programu ,,Zdrowo jesz, lepiej żyjesz".


W XII Turnieju Recytatorskim Twórczości Religijnej w kategorii kl.4-7 I m. zajęła Amelia Michałowska II m. Wiktoria Przykucka a III m.Urszula Łabędź


W I Diecezjalnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej" Pieśń dla mojej Ojczyzny: Natalia Matusiak zdobyła  wyróżnienie


  1-IMG_3683.JPG 23 X 2017r. w restauracji Fregata odbył się I etap półfinałów międzyszkolnego konkursu kulinarnego Mini Materszefik. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 3b Igor Bogacz wraz z tatą -zwyciężyli i wezmą udział w finale 30 X. Gratulujemy i trzymamy kciuki w finale.


III miejsce.w Finałach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych. Skład zespołu: Rafał Jakubowski, Maciej Kabata, Adrian Przyborek, Mikołaj Radliński, Adam Rogowicz, Miłosz Stępnik, Michał Wiewióra, Szymon Sufried, Eryk Goralczyk, Karol Stępniewski, Wiktor Dodzian

W Igrzyskach Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych chłopcy zajęli I miejsce i awans do finałów wojewódzkich, a dziewczęta zajęły III miejsce.
Składy drużyn:Dorota Szura  Katarzyna Rawłuszewicz, Martyna Gajek, Maria Pękala, Oliwia Picheta, Wiktoria Wójcik, Maja Szkup, Maja Lampowska, Martyna Bogdan, Amelia Michałowska
 
Daniel Burzyński, Rafał Jakubowski, Maciej Kabata, Adrian Przyborek, Szymon Radecki, Mikołaj Radliński, Adam Rogowicz, Miłosz Stępnik, Mikołaj Tudruj, Michał Wiewióra

 W konkursie plastycznym "Malujemy jak Matejko"nagrodę specjalną p.kustosz Muzeum Okręgowego w Koszalinie otrzymała Aleksandra Pospieszny z kl.1c

Korekta planu lekcyjnego w kl.5d i 6a oraz w lekcjach WDŻ dla klas 5 i 6

 

Wręczenie nagród "Bieg po zdrowie" -Radio Koszalin w naszej szkole

http://www.prk24.pl/33886627/najlepsze-szkoly-w-biegu-po-zdrowie-nagrodzone


 

 

Gościmy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

koszalin pelnia zycia 
bezpiecznadrogadoszkoly